A tak si to vážme...

Autor: Nikola Hritzová | 18.9.2011 o 10:48 | Karma článku: 5,86 | Prečítané:  755x

  V každej sekunde sa narodí nový človek a zároveň nás jeden aj opustí. Najviac nás dokážu zabolieť osudy mladých ľudí, ktorí si život nestihli ešte ani poriadne užiť a už nás opustili. Opúšťajú nás naši blízki a my ostávame v akejsi prázdnote. Odrazu sa cítime neprirodzene sami. Snažíme sa vybaviť si všetky spoločne prežité chvíle či posledné slová a snažíme sa nezabudnúť. Najviac však bolí, keď si uvedomíme, že na týchto ľudí časom prestávame myslieť.  

Ako každého zo slovenského národa, ma v poslednej dobe zasiahol náhly skon Paľa Demitru. Nebol to môj blízky či známy, ale zasiahlo ma to neuveriteľnou silou, priamo do srdca. Začala som si uvedomovať, že život je naozaj krátky, a že nikdy nemôžem vedieť kedy príde posledný deň. V dnešnom svete ľudia radšej plytvajú svoj čas na hádky, ohováranie, klamanie ubližovanie a neuvedomujú si, že za každou minútou zlosti, je 60 sekúnd stratenej radosti. A tak si bezhlavo vrážame dýky do chrbta, manipulujeme, očierňujeme, zahrávame sa a zabúdame na to podstatné, na to všetko, čo nám v živote zatiaľ uteká. Šťastie, láska, radosť, úsmev, pohladenie, objatie...To je to, čo je v živote naozaj dôležité.

A nech už žijeme v hocijakej rodine a máme akýchkoľvek priateľov, mali by sme byť vďační za to, že tu pre nás stále boli, sú a budú. Som svetom ošľahaná, možno drzo pubertálna dcéra, ale viem, že pokiaľ mám rodinu, partnera, priateľov a tú obrovskú lásku, ktorú mi neustále dávajú, som v bezpečí, a ničoho sa nemusím báť.

Sú tu pre mňa, vždy tu boli a budú. A ja som im za to veľmi vďačná.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trump pokračuje v kampani. Útočí, rozdeľuje a izoluje

Prvý Trumpov prejav vo funkcii prezidenta sa podobal na tie, ktoré prednášal ešte pred voľbami.


Už ste čítali?